fani facebook wymiana

poniedziałek, 3 września 2012

Groźny trojan atakuje użytkowników Mac OS X i… Linuksa!

W przypadku pierwszej z wymienionych platform może to wielu z was nie dziwić. Jednak Linux jest w zasadzie czymś nowym!





Serwis ITWire raportuje o nowym trojanie, który jednak nie upodobał sobie Windows, lecz właścicieli komputerów Mac oraz… użytkowników Linuksa! Wirenet wykrada hasła z popularnych przeglądarek internetowych.

Trojan ukrywa się na komputerze jako narzędzie do Wi-Fi - WIFIADAPT. Zasada działania złośliwego kodu jest prosta. Trojan wykrada hasła użytkowników z przeglądarek Chrome, Firefox oraz Opera. Co ciekawe, zdaje się nie wydobywać prywatnych danych z Safari.

To już kolejne w tym roku poważne zagrożenie w sieci, które za cel obrało sobie użytkowników Mac OS X. Gwoli przypomnienia, w kwietniu tego roku trojan Flashback spustoszył około 1% wszystkich komputerów Mac na całym świecie.

Brak komentarzy: