System płatności Piano Media, w ramach którego siedmiu wydawców udostępnia wybrane treści, dzisiaj jest już w wersji płatnej.
W lipcu siedmiu polskich wydawców prasy i serwisów internetowych
poinformowało, że z pomocą firmy Piano Media
zaoferują wspólny abonament, który da użytkownikom dostęp do
najbardziej wartościowych treści wszystkich zaangażowanych w
projekt.
W sierpniu zamknięto dostęp do niektórych artykułów czy działów,
jednak przez miesiąc dostęp do nich możliwy był jedynie po
zarejestrowaniu się w systemie, bez żadnych opłat.
Od dzisiaj obowiązuje abonament w wysokości 19,90 zł miesięcznie
lub 199 zł rocznie. Za tę sumę można mieć to, co oferuje: Agora,
Murator, Polskapresse, Media Regionalne, Edytor, Ringier Axel
Springer i Polskie Radio.
Część wydawców zamknęło bezpłatny dostęp do wybranych działów,
artykułów czy sekcji wideo. Dodatkowo w niektórych wypadkach
użytkownicy sieci, którzy wykupią abonament, uzyskają dostęp do
treści publikowanych tylko w papierowych wydaniach gazet i
magazynów.
Łącznie systemem płatności objętych zostanie 27 stron
dzienników ogólnopolskich i regionalnych, 14 magazynów oraz strona
Polskiego Radia.
Celem Piano Media jest zdobycie w pierwszym roku działalności
0,5 do 1,5 proc. użytkowników sieci, którzy korzystają ze stron
wspomnianych wydawców. Przedstawiciele firmy szacują, że łącznie w
ramach platformy dostępne będzie ok. 10-15 proc. wszystkich treści
publikowanych przez siedem firm.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz